Strona główna » Oferta » Turbo Sonic » Co to jest TURBO SONIC?

Historyczne tło ćwiczeń wibracyjnych całego ciała


Wibracja Całego Ciała (WBV) została najpierw wprowadzona w dawnym Związku Radzieckim w celu zwiększenia siły mięśni i gęstości kości u astronautów, którzy spędzali długi czas w warunkach nieważkości.

Badania wykazały, że amerykańscy astronauci, którzy byli poddawani bardziej tradycyjnym ćwiczeniom, ograniczali swój czas do przebywania w kosmosie tylko do 120 dni ze względu na osłabienie mięśni i zmniejszenie gęstości kości, podczas gdy astronauci rosyjscy, którzy stosowali ćwiczenia WBV mogli przebywać w kosmosie aż do 420 dni.

Radzieccy sportowcy olimpijscy systematycznie stosowali ćwiczenia WBV i osiągali bardzo dobre wyniki, aczkolwiek wszystkie badania były tajne i stanowiły ścisłą tajemnicę.

Gdy skuteczność ćwiczeń WBV stała się bardziej znana w Europie, różne zespoły sportowe zaczęły ją stosować dla osiągnięcia lepszych wyników. Obecnie ćwiczenia WBV są stosowane przez czołowe europejskie drużyny piłkarskie, ośrodki zdrowia i fitness jak również ośrodki rehabilitacyjne w Ameryce i Japonii.

  • Teoria Systemu Terapii Wibracyjnej Turbosonic

Dźwiękowa Wibracja Całego Ciała Turbosonic (SWBV) działa na zasadzie dostarczania fal wibracyjnych za pomocą głośnika o dużej mocy. Fala dźwiękowa wytwarza bardzo precyzyjną wibrację pionową, która jest dostarczana do ciała ludzkiego.


Ta zasada działania stwarza najbardziej właściwą wibrację dla organizmu, który i tak znajduje się pod bezustannym oddziaływaniem siły przyciągania ziemskiego.


Z widoku platforma Turbosonic nie różni się bardzo od typowych modeli platform wibracyjnych sprzedawanych obecnie na rynku .

Metoda dostarczania wibracji jest jednakże zupełnie odmienna od typowej wibracji wytwarzanej przy użyciu silnika i w rezultacie daje diametralnie inne efekty.


Pionowe Wibracje Całego Ciała oddziaływują na ciało z siłą 2 - 3 G , ale są precyzyjnie ukierunkowane w płaszczyźnie pionowej.


Ta wibracja powoduje, że mięśnie - szczególnie mięśnie nóg, brzucha i kręgosłupa wykonują ciągły refleks rozciągania, co z kolei powoduje wymuszone ich naprężanie , jako obronę przed czynnikami zewnętrznymi

Organizm podświadomie zmusza mięśnie do pracy, a siła z jaką pracują mięśnie jest wprost proporcjonalna do amplitudy drgań.


Zatem ćwiczone mięśnie osiągną większą siłę w krótszym czasie. Dla osiągnięcia maksymalnego efektu najbardziej odpowiednie są częstotliwości od 07 do 15 Hz.


Takich częstotliwości nie da się osiągnąć w tradycyjnych platformach wibracyjnych , ponieważ osiągnięcie takiego efektu jest niemożliwe przy zastosowaniu tradycyjnych silników elektrycznych.

Turbosonic SWBV wykorzystuje rewolucyjny i chroniony
wieloma patentami TURBO-System, dzięki któremu
możliwe jest wytworzenie wibracji o częstotliwości
od 0 do 50 Hz i zachowanie tych parametrów,
przy jednoczesnym zwiększaniu ich intensywności (amplitudy ).


W praktyce oznacza to możliwość stymulacji tylko i
wyłącznie wybranej grupy mięśniowej.

Dla przykładu stymulacja mięśni brzucha odbywa
się przy częstotliwości ok. 8-11 Hz.

Po włączeniu urządzenia odczuwamy pracę tylko
tej grupy mięśni .Zwiększając amplitudę drgań ,
zwiększamy intensywność pracy mięśni ,ale cały
czas nie wychodzimy poza obszar mięśni brzucha .


Turbosonic SWBV wytwarza drgania tylko w
płaszczyźnie pionowej, dlatego w trakcie zabiegu
nie ma potrzeby przyjmowania różnorakich pozycji
dla lepszej stymulacji danej grupy mięśniowej ,
co jest charakterystyczne dla inych platform wibracyjnych.


Ten typ wibracji jest podobny do wibracji wytwarzanych
podczas spaceru lub joggingu , a więc są to wibracje
nie oddziaływujące negatywnie na nasz organizm.
Turbosonic jest jedynym urządzeniem na świecie w którym zwiększenie częstotliwości

(Hz ) jest możliwe bez zwiększania amplitudy drgań.


To rozwiązuje problem, jaki istniał w systemie wykorzystującym konwencjonalny silnik, gdzie intensywność drgań zwiększana jest amplitudą drgań , przy czym wibracje rozchodzącą się we wszystkich kierunkach.

Jest to doprawdy znaczące, że SWBV jest jedynym urządzeniem, które może uporać się z tym negatywnym efektem konwencjonalnych urządzeń wibracyjnych. Na podstawie danych z badań stwierdza się, że jeśli konwencjonalny typ wibracji 25Hz jest stosowany przez dłuższy czas, może spowodować uszkodzenie w strukturze szkieletu, ale SWBV rozwiązuje ten problem całkowicie.

Konwencjonalne urządzenia wibracyjne nie mogą pracować poniżej 20 Hz. Testy kliniczne dowodzą, że wibracja w granicach 8 - 12 Hz daje najlepsze wyniki cwiczeń. Testy wyjaśniły ponadto, że wibracja powyżej 30Hz jest lepsza raczej do masażu ,aniżeli do ćwiczeń.VacuWellSystem
05-800 Pruszków, ul. Andrzeja 3
tel. 022 723 15 45, kom. 0 504 065 204